دندان پزشکی زیبایی اهواز | دندان پزشکی در اهواز | ایمپلنت اهواز | کاشت ایمپلنت

saeideh_baghery@yahoo.com 986133920780-82+ امروز : ۰۵۲۲: چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ساعت : ۱۷:۳۵:۳۸

بهترین روش برای سفید کردن دندانها

ارسال شده در تاریخ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ يك نظر

werw3

بهترین روش برای سفید کردن دندانها

خیلی اوقات افرادی را می بینیم که ظاهر بسیار زیبا و شیکی دارند اما وقتی به ما نزدیک می شوند و شروع به صحبت می کنند با دیدن دندان های شان کاملا نظرمان عوض می شود! دندان های زرد و بدشکل سن را بالا می برد و حالت بیمارگونه به چهره می بخشد. درحالی که دندان های سفید، مرتب و درخشان می توانند نگاه هرکسی را به خود خیره و زیبایی چهره را دو چندان کنند!

L130031744066

اصلا چرا دندانم بدرنگ است؟!
تغییر رنگ دندان میتواند به مرور زمان در اثر مصرف سیگار، موتد غذایی و نوشیدنی های رنگی نظیر قهوه ، چای و نوشابه ایجاد میشود.وجود درصد بالای فلوراید در آب مصرفی ، استفاده بیش از حد از دهانشویه های کلروهیگزیدین ، یرقان(زردی و هپاتیت) و مصرف داروهایی مانند تتراسایکیلن در دوران رشد دندانی از علل دیگر بد رنگی دندان ها هستند.

تغییر رنگ دندان و تیرگی دندان همچنین ممکن است در اثر ماده پر شده تاج یا ریشه دندان یا در اثر ضربه به دندان به علت خونریزی داخل عصب دندان ایجاد شود.
بیلیچینگ ، کامپوزیت ونیر یا لامینیت: کدامیک بهترین روش برای سفید کردن دندان هستند؟

کم صدمه ترین روش درمانی بدرنگی بلیچینگ است زیرا به مینای دندان آسیب نمیرساند. در روش بلیچینگ در منزل، دندانپزشک از فک بیمار قالب گیری کرده و تری شفاف میسازد.سپس بیمار در منزل مواد بلیچینگ را داخل تری ریخته و برحسب غلظت ماده ، روزانه بین یک تا ۶ ساعت داخل دهان قرار میدهد.زمان سفید شدن برای هر فک حدود دو هفته است.

گاهی اوقات به خصوص در موارد بدرنگی های شدید این زمان ممکن است افزایش یابد.بعضی مواقع حین استفاده از مواد بلیچینک ممکن است دندان های بیمار به سرما حساس شود و حتی درمان به مدت یک روز متوقف شود. البته استفاده از دهانشویه ها و خمیر دندان های ضد حساسیت به متوقف شدن این عارضه کمک میکند.

6

یکی از دندان های تان سیاه شده؟!
در مواردی که دندان به علت وارد آمدن ضربه، پوسیدگی شدید یا عصب کشی(درمان ریشه) قدیمی دندان سیاه می شود پس از انجام معالجه عصب ، ابتدا باید تمام مواد تیره و خون مرده از داخل تاج دندان تمیز شده سپس مواد سفیدکننده را داخل تاج دندان قرار داد و روی آن را پانسمان کرد. این ماده باید تا چند روز داخل تاج دندان باشد تا بتواند بدرنگی را برطرف کند. گاهی اوقات هم نیاز به چند جلسه درمان برا ی تعویض و پانسمان مجدد خواهد بود. پس از سفید شدن تاج دندان به حد لازم، مواد سفیدکننده از داخل آن خارج شده و پس از یک هفته پانسمان، با کامپوزیت پر می شود. در مواردی که تغییر رنگ شدید باشد و به سفید کردن پاسخ ندهد، برای اصلاح ظاهر دندان میتوان از کامپوزیت یا روکش های چینی استفاده کرد.

اگر نمیخواهید دندان تراش بخورد

از دیگر روش های تغییر رنگ دندان استفاده از کامپوزیت است.کامپوزیت ها همان مواد سفید کننده ترمیم هستند که برای پر کردن دندان ها استفاده شده و با چسب های دندانپزشکی “باندینگ” به دندان متصل می شوند.از جمله محسنات کامپوزیت ها، حفظ نسج سالم دندان است اما کار با کامپوزیت ها نیاز به دقت بیشتری دارد.بنابراین بهتر است در این مورد به دندانپزشکان متبحر کلینیک پاستور مراجعه کنید.

در صورتی که از مواد کامپوزیت درجه یک استفاده نشود یا درمان با دقت و مهارت کافی انجام نگیرد، رنگ و ظاهر کامپوزیت به زودی کور میشود

تلگرام

تلگرام-کلینیک-پاستور

وام

شرایط-اعطای-وام-کلینیک-پاستور

اطلاعات تماس

تلفن:
33920780-82 061
33920764
33920729
33920728

ایمیل:
info@pasteurclinic.com

اینستاگرام

آدرس:
اهواز، کیانپارس، خیابان 4 شرقی، مجتمع پاستور، طبقه اول و دوم

آخرین نوشته ها

  • 1
  • 26
  • 29
  • 2,009
  • 5,830
  • 384,133
  • 88